Görüşme çıkışı – 93 Times

Görüşme çıkışı

İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı sadece bir belediye Başkanı olmasına rağmen gizli görüşmeler gerçekleştiriyor en son İstanbul halkı kar altında kalmış yollar kilitlenmiş insanlar evlerine gidemezken İmamoğlu İngiliz Büyükelçi ile gizli bir g’örüşme gerçekleştirmişti A’BD Kongre Üyesi Bill Keating, gündeme oturacak açıklamalarda bulundu. Keating, ABD Kongresinin Dış İlişkiler Komitesinde Doğu Akdeniz üzerine düzenlenen oturumda Türkiye’nin batı rotasına sokulması için İmamoğlu ile g’örüşüldüğünü açıkladı.

İMAMOĞLU İLE TOPLANTILAR DÜZENLİYORLAR
Yalnızca Bir belediye Başkanı olan İmamoğlu ile g’örüşüp Türkiye’yi hizaya getirmeye çalışan Ülkeler bilmelidirlerki o ismin artık halkta bir karşılığı yok A’BD Temsilciler Meclisi’nin Dış İlişkiler Komitesi’nin iki alt komitesi 31 Mart 2022 tarihinde “Doğu Akdeniz’de Fırsatlar ve Sınamalar: ABD’nin Çıkarlarını ve Bölgesel İşbirliğini İncelemek” başlıklı bir oturum düzenledi.

Toplantıya başkanlık eden William R. Keating, Türkiye’nin yeniden Batı rotasına girmesinin kaçınılmaz olduğunu, bu doğrultuda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’yla da g’örüştüklerini söyledi.

Dış İ’lişkiler Komitesi’nin alt komitelerinden birinin başkanlığını da yapan Keating’in sözleri, İmamoğlu’nun İstanbul’daki kar k’rizi sırasında İngiltere Büyükelçisi Dominick Chilcott ile yaptığı g’izli g’örüşmeyle birlikte düşünüldüğünde, “Başka g’örüşmeler de mi var?” sorusunu akıllara getirdi. İmamoğlu, Türkiye’nin yönünün Nato ve Batı olması gerektiği konusunda defalarca görüş belirtmişti.

“DAHA FAZLA BEKLEYEMEYİZ, ONLARI BUNUN İÇİNE ÇEKMELİYİZ

Beş dakikalık söz hakkının önemli kısmını Türkiye’nin hizadan çıkmasına ayıran A’BDli parlamenter Bill Keating, Türkiye’nin A’BDyle ticaret mekanizmalarını işletmeye yöneldiğini ve A’BD ile AB arasında bir anlaşmada dışarıda kalmaktan korkan bir ülke olduğunu söyledikten sonra şunları ekledi:

R’usyayla kurdukları bağlantı mantıklı değil. Teknoloji konseyi, tedarik zinciri konuları, bu ekonomik meselelerde AB müttefiklerimizle daha yakın çalışacağımızı düşündüğümüzde Türkiye’nin değişmeyeceğini düşünmek hiç mantıklı değil. Değişecekler, gün gibi açık. Yerel olarak da İstanbul’da ve diğer bölgelerde demokratik çabalar var Türkiye’yi yeniden eski hizasına getireceğiz diye konuştu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.