Fırsatçılar için – 93 Times

Fırsatçılar için

Türkiye dünyada bir çok ülkenin en büyük sorunu haline gelen Enflasyonun belini kırmak için resmen harekete geçti dünyanın her yerinde son 40 senenin en yüksek enflasyon rakamları görünürken Türkiye’de durum çok daha vahim düzeyde Enflasyonla mücadele kapsamında AK P’artinin ekonomi kurmayları yeni bir adım atmak için çalışmalara başladı. Un, yağ, şeker, bakliyat, bebek bezi, temizlik maddeleri gibi ürünlerde yıl sonuna kadar fiyatların sabitlenmesi g’ündeme geldi

ENFLASYON TEK HANEYE İNDİRİLECEK

Devletimiz enflasyonla m’ücadele için yeni fikirleri hayata geçirmek için çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Ak P’arti’nin ekonomi kurmaylarının enflasyonla m’ücadele için bazı ürünlerin fiyatlarının sabitlenmesi fikrini öne sürdü.

20 ÜRÜNÜN FİYATI SABİTLENECEK

CNN Türk’ten Arda Erdoğan’ın haberine göre enflasyonla m’ücadele kapsamında bazı öneriler üzerinde çalışılıyor Öne çıkan fikir ise temel tüketim maddelerinin fiyatlarının yıl sonuna kadar sabitleyecek bir sistem olması. Enflasyon sepetinde bulunan ve herkesin tükettiği temel şeylerden oluşan tam 20 kalem ürün seçilecek ve fiyatları sabitlenecek.

Bu ürünler arasında yağ, un, şeker, bakliyat, çocuk bezi, temizlik ürünü gibi malzemeler bulunuyor. Belirlenen ürünlerin fiyatları yıl sonuna kadar sabit kalacak. Üreticilerin z’arar etmemesi için de devlet sübvansiyon uygulamaya başlayacak. Örnek olarak 16 liraya satılması gereken bir ürünün rafta 10 liraya satılması sağlanacak. Aradaki 6 liralık fark da üreticiye devlet tarafından ödenecek. Bu sayede enflasyonla m’ücadeleye karşı da önemli bir adım atılmış olacak.

ZİNCİR MARKETLERLE DE G’ÖRÜŞÜLECEK

Fiyat sabitlemesine ilişkin fikir olgunlaştıktan sonra zincir marketlerle de g’örüşmeler yapılıp sistemin uygulanması açısından kararlar alınacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.