Fatih duyurdu – 93 Times

Fatih duyurdu

Reisi Cumhur Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde bir faiz açıklaması yapmıştı en son Aralık ayında yaptığı açıklamalardan sonra Türkiye’yi döviz ile vurmak isteyenleri mağlup eden Erdoğan’ın hamlelerine Fatih Portakal’dan yorum geldi Gazeteci Fatih Portakal Reisi Cumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın kabine toplantısının ardından kullandığı “Bu iktidar faizi artırmayacaktır. Biz faizi düşürmeye devam edeceğiz” sözlerini yorumladı.

FATİH PORTAKAL DÖVİZİ ÇÖKERTECEKLER AÇIKLAMASI YAPTI

,

Kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bu iktidar faizi artırmayacaktır. Biz faizi düşürmeye devam edeceğiz” dedi. Erdoğan, “Temmuz ayındaki enflasyon farkı artışlarıyla ücretlileri biraz daha rahatlatacağız. Yılbaşında ise tüm çalışanların durumlarını ekonomide gelinen noktaya uygun şekilde gözden geçirerek, herkesin hakkını almasını temin edeceğiz” ifadeleri kullandı.

Gazeteci Fatih Portakal kişisel Twitter hesabından Erdoğan’ın bu sözlerinin yer aldığı bir haberi alıntılayarak bu sözleriyle ne yapmayı amaçladığına dair bir yorumda bulundu.

Portakal, Erdoğan’ın faiz ve düşürmek ifadelerini birlikte kullanmasına dikkat çekerek, bunu planlı yaptığını iddia etti ve dövizin önümüzdeki birkaç günlük seyrine dikkat edilmesi 20 Aralık tarihindeki gibi herkesi ters köşe yapılabileceği konusunda uyarıda bulundu.

İşte Fatih Portakal’ın o paylaşımı:

Yine faiz ve düşürmek sözcüklerini bir arada kullandı Neden yapıyor bunu? Dövizin bugün ve birkaç günlük seyrini merak ediyorum. Kanımca planlı dedi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.