Ethem Sancak – 93 Times

Ethem Sancak

Chp’liler çok uzun süre Türkiye tank üretemezken Tank Palet fabrikası Araplara satıldı Katarlılara satıldı yaygarası koparmıştı oysaki Türkiye Almanya Tank motoru vermediği için Türkiye’yi 10 yıldır oyaladığı için bizde Tank motoru üretemediğimiz için Tankt’ta üretemiyoruz sadece eski tanklarımızın Paletlerini değiştirebiliyor Chp’nin bahsettiği fabrikada Tankların paletini üreten fabrikamızdı İş adamı Ethem Sancak, muhalefetin yalanlarla algı o’perasyonu yaptığı TankPalet Fabrikası ile ilgili yaptığı açıklamada önemli ifadeler kullandı.

TANK PALET FABRİKASINI ALMADIK KİRALADIK AÇIKLAMASI

İş adamı Ethem Sancak, Tank Palet Fabrikası ile ilgili yaptığı açıklamalarda bulundu Candaş Tolga Işık’ın sorularını cevaplayan Sancak, konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

Tank palet fabrikası almadık biz. Onu dezenformasyonla çarpıtıyorlar. Koç’un takriben 10 milyon euroluk girdiği ihaleyi yaklaşık 3.5 milyon euroya aldık. Tankları yapacak yer arıyorduk. Fabrika kuracaktık Karasu’da, o uzun sürüyordu, ordunun acil ihtiyaçları vardı. Bir an önce tank imalatına geçelim diye Savunma Bakanlığı bize Arifiye’yi 25 yıllığına kiraladı Tank Paleti fabrikası Araplara satıldı yalanlarınada değinen Ethem Sancak böyle birşey hiç olmadı dedi Chp yalan ve algılarla yıllardır gündemi meşgul ediyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.