Emir geldi – 93 Times

Emir geldi

Reisi Cumhur Recep Tayyip Erdoğan Türk halkının aylardır beklediği haberi verdi Türkiye’nin kuzeyinde kurulmak istenen t’erör devletine karşı ülkemiz yeniden s’avaş pozisyonuna geçti nerelere girileceğini ise Başkan Erdoğan canlı yayında Türk halkına ilan etti Reisi Cumhyur Erdoğan, Suriye’nin kuzeyinde yeni h’arekatın düzenleneceği noktaları açıkladı. Buna göre, h’arekat ilk aşamada Fıratın batısı olarak tarif edilen yerler olan Tel Rıfat ve Münbiç bölgelerine düzenlenecek.

SURİYE’YE YENİ H’AREKAT MESAJI

Güney sınırlarımız boyunca 30 kilometre derinliğinde güvenli bölge oluşturma kararımızın yeni safhasına geçiyoruz. Tel Rıfat ve Münbiç’i t’eröristlerden temizliyoruz. Ardından da aşama aşama diğer bölgelerde aynısını yapacağız. Bu meşru güvenlik adımlarına bakalım kimler destek verecek

T’ERÖR MEVZİLERİ BOŞ KALDI
Gaziantep’in Karkamış ilçesinin hemen karşısında bulunan ve sınır ötesi o’perasyonlarla t’erörden arındırılan Suriye’nin Cerablus kenti ile P’kklı t’eröristlerin kontrolündeki Münbiç arasında bulunan Seyyade Dağı, Türkiye’nin o’perasyon sinyali sonrasında sessizliğe büründü.

Daha önce bölgede hendek kazan ve mevziler hazırlayan P’kk mensupları, Türkiye’nin o’perasyon söylemlerinin ardından bölgedeki defalarca kez taciz atışı yaptıkları mevzileri terk etti. Boş kalan mevziler ise kameralara yansıdı.

T’ERÖRİSTLER MEVZİLERİN ARKASINA SAKLANDI
Türkiye’nin o’perasyon hazırlıklarına başlamasının ardından daha önceden bölgede faaliyet gösteren t’eröristlerin Seyyade Dağı’ndaki boş mevzileri, bölgede “Türkiye’nin o’perasyon hazırlıklarına başlamasının ardından t’erör ö’rgütü paniğe kapıldı” şeklinde yorumlandı gazanız mübarek olsun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.