Dünya nüfusu – 93 Times

Dünya nüfusu

Dünya nüfusunu azaltmak için çok kirli planlar yapılmaya başlandı bu yıl sonunda 8 Milyarı geçecek olan Dünya nüfusu artık sıkıntılar çıkarmaya başladı Küresel kuraklık küresel ısınma gibi büyük sorunların bir sorumlusu olarakta artan insan ve hayvan nüfusu olarak görülmeye başkandı Dünyanın en zengin ailelerinden olan Rockefeller’in üyesi D’avid Rockefeller’in kurucusu olduğu “Club Of Rome”da yer alan Prof. Dennis Meadows, dünya nüfusuna dair açıklamalarıyla gündeme düştü.

DÜNYA NÜFUSUNU 1 MİLYARA DÜŞÜRME PLANI

Rockefeller ailesinin üçüncü kuşaktan en yaşlı üyesi olan ve 2017 tarihinde hayatını kaybeden David Rockefeller’a yakınlığı ile bilinen bilim adamı Dennis Meadows’tan şaşırtıcı bir açıklama geldi.

“Dünya nüfusu 1 milyara düşürülmeli”
Refah seviyesine ulaşmanın yollarından bahseden Meadows, “Yüksek refah seviyesine ulaşmak için barışçıl yollarla dünya nüfusu 1 milyara kadar düşürülmeli” dedi Meadows açıklamalarında, “Gezegen bir milyar insanı destekleyebilir. Ne kadar özgürlüğe ve ne kadar maddi tüketime sahip olmak istediğinize bağlı olarak belki iki milyar olabilir” ifadelerini kullandı.

“Dünya nüfusunun düşüşü şiddetle değil başka yollarla çözülmeli ”
Açıklamalarının devamında Meadows, “Umarım bu medeni bir yolla gerçekleşir. Demek istediğim özel bir yolla. Huzurlu bir yolla, ancak huzur, herkesin mutlu olduğu anlamına gelmez. Ancak bu yolun şiddetle değil başka yollarla çözüldüğü anlamına gelir ki demek istediğim bu. Yani şu anda 8 milyara yakın insan var ama 1 milyar insanımız olacak. Geri inmemiz gerekiyor. Umarım bu yavaş bir şekilde olur ve eşit bir şekilde dedi.bu profun istediği tam 7 milyar insanın bir şekilde hayatını kaybetmesi anlamına geliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.