Destici’nin teklifi – 93 Times

Destici’nin teklifi

Reisi Cumhur Recep Tayyip Erdoğan dün Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlunun p’artisi olan Büyük Birlik P’artisini ziyaret etti Genel başkan Mustafa Destici ile görüşen Başkan Erdoğan halkın kanayan y’arası olan bir konuda adımları hızlandıracağını açıkladı Başkan Erdoğan’ın, önceki günkü Destici’yi ziyaretinde de Hal Yasası’nın gündeme geldiği belirtildi adımlar hızlanacak halkımız çok daha uygun fiyatlara meyve sebze yiyecek

HAL YASASI GELİYOR KOMİSYONCULAR DURDURULACAK

Hal Yasası raftan iniyor. Düzenlemeyle komisyoncuların yüksek kar marjları denetlenecek, fiyat artışları kontrol altına alınacak. Üretici birliklerine hallerde kontenjan ayrılacak. Fiyatların belirlenmesinde üreticiler de söz sahibi olacak.

Rus U’krayna s’avaşı kaynaklı f’ahiş fiyat artışlarının önüne geçilmesi için Hal Yasası gündemde. Edinilen bilgilere göre; Ak P’artide yapılan toplantılarda, yasanın bir an önce Meclis’ten geçirilmesi gerektiği görüşü ön plana çıktı.

MUSTAFA DESTİCİ DE ERDOĞAN’A KONUYU AÇTI
Destici’nin düzenlemenin zaman kaybetmeden hayata geçmesi gerektiğine yönelik görüşüne Cumhurbaşkanı’nın da destek verdiği ve kısa süre içinde taslağın Meclis gündemine getirilmesinin planlandığını söylediği öğrenildi.

F’AHİŞ FİYAT ARTIŞLARI KONTROL ALTINA ALINACAK

K’anun ile komisyoncuların yüksek kâr marjlarının denetleneceği ve büyük ölçüde fiyat artışlarının kontrol altına alınacağı belirtildi. Yapılan değerlendirme toplantılarında, üreticiden çıkan 4 liralık bir ürünün, ara maliyetlerle birlikte market ve pazarda en fazla 8 9 lira olması gerekirken,18 lira fiyatla satıldığına yönelik örnekler verildi bunun önüne geçmek için hal kanunu çıkarılacak bazı temel meyve ve sebzelere ise tavan fiyat bile uygulanabileceği dile getirildi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.