Destek mesajı – 93 Times

Destek mesajı

Türkiye’nin en önemli dost ülkelerinin başınada gelen birkaç ülke var bunlardan biride aynı din ve aynı mezhepten olduğumuz halkının %90’nın Hanefi mezhebinden olan Pakistan Reisi Cumhur Erdoğan, Pakistan Başbakanı Şahbaz Şerif ile ortak açıklama yaptı. İki lider de ikili ilişkileri geliştirmek için önemli mesajlar verdi. Şerif, “Türkiye’nin d’üşmanı aslında her zaman Pakistanın da d’üşmanıdır dedi.

PAKİSTAN İLE ÇOK ÖNEMLİ ANLAŞMALAR

Başkan Erdoğan, Pakistan Başbakanı Şahbaz Şerif ile düzenlediği ortak basın toplantısında konuştu. Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle Türkiye, Pakistan ilişkilerini iki ülkenin tarihiyle, dostluğuyla ve potansiyeliyle mütenasip bir şekilde stratejik bir perspektifle daha da güçlendirmeye hazırız. Pakistan’la savunma sanayii alanında son dönemde gerçekleştirilen iş birliği projelerinden memnuniyet duyuyoruz.

“TÜRKİYE’NİN DÜŞMANI BİZİM DE D’ÜŞMANIMIZDIR

Pakistan Başbakanı Şerif ise şu açıklamaları yaptı Türkiye’ye gelmek, bizim için ikinci evimize gelmek gibi. İlişkilerimizi kutsal bir değer olarak görüyoruz. Kardeşim Erdoğan’ın dinamik liderliğiyle iş ilişkilerimiz gelişiyor.

(Keşmir bölgesinde yaşananlar) Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a bölgesel barışa t’ehdit karşısında bize verdiği destekten dolayı teşekkür ediyorum dedi

Kalbimizin derinliklerinde yer alan bir konu. İki ülkemiz arasındaki duygusal bağlar sadece devletler arası ilişkilerin, diplomatik nezaketin çok ilerisine geçen bir ilişki. Sizlerin de söylediği gibi; kültürel temeli olan bir bağ. Ve bu bağ bizim kalbimizin derinliklerinde yer alıyor. Bu kırılmaz bağ o kadar benzersiz ki bizleri her seviyede, her kademede devletlerimiz, kurumlarımız ve hepsinin de ötesinde halklarımız açısından bizi birbirine bağlıyor. Bu kadar samimi sebeplerden bir arada olan başka bir ülke yok Türkiye ile Pakistan arasında çok önemli 7 anlaşma birden imzalandı Vatana ve Millete hayırlı olması dileği ile

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.