Destek geldi – 93 Times

Destek geldi

Türkiye dünyanın en huzurlu en iyi ülkeleri olduklarını iddia eden Rusların i’şgal girişiminden korktukları için apar topar Nato’ya girmeye çalışan İsveç ve Finlandiyayı üzecek bir çıkış gelmişti ve Nato içinden Türkiye’ye ilk destek geldi Hırvatistan Cumhurbaşkanı Zoran Milanovic, İsveç’in, Nato üyeliği için Türkiye’nin taleplerini yerine getirmesi durumunda artık eskisi gibi bir ülke olmayacağını söyleyerek, “Biz de Türkiye gibi çıkarlarımızı k’orumalıyız dedi.

TÜRKİYE BAZI KONULARDA ÇOK HAKLI AÇIKLAMASI GELDİ

Hırvatistan Cumhurbaşkanı Zoran Milanovic, basına yaptığı açıklamada, İsveç’in Nato üyeliği sürecini ve Bosna Hersek’teki Hırvatların statüsünü değerlendirdi Hırvatistan Cumhurbaşkanı, Türkiye’nin İsveç’ten Nato üyeliği konusunda haklı taleplerinin bulunduğunu belirterek bu durumun, İsveç’in üyeliğini z’ora girdiğini ifade etti.

İsveç’in bu talepleri karşılayıp karşılayamayacağından emin olmadığını dile getiren Milanovic, “İsveç, Türkiye’nin isteklerini yerine getirirse artık eski İsveç olmayacak. Nato’ya girerse de eskisi gibi bir ülke olmayacak” dedi.

“TÜRKİYE İSVEÇ’İ DOST OLARAK GÖRMÜYOR

Milanovic, “İsveç’in Türkiye’nin taleplerini karşılamanın ‘itibarını’ sarsacağını düşüneceğini, Türkiye’nin de taleplerinden kesinlikle vazgeçmeyeceğini” belirterek “Türkiye, kendisi için önemli olan şeyleri talep ediyor. İsveç’i dost görmüyor” değerlendirmesinde bulundu.

“BURADA ZARARA UĞRAYAN TARAF TÜRKİYE OLMAYACAK

Türkiye’nin Finlandiya ve İsveç’in NATO üyelikleri konusunda sergilediği tutumun, “ciddi devletlerin” işleyişini ortaya koyduğuna işaret etti

İKİ ÜLKENİN ÜYELİĞİ HIRVATİSTAN’DA DA TARTIŞMA YARATTI

Hırvatistan’da Finlandiya ve İsveç’in NATO üyeliği süreci, Cumhurbaşkanı Zoran Milanovic ve h’ükümet arasında tartışmaya neden olmuştu Milanovic, Hırvatistan’ın Finlandiya ve İsveç’in NATO’ya üye olmalarını veto etmemek için tek şartlarının, Bosna Hersek’te bir sonuca bağlanamayan s’eçim yasası reformunun” çözüme kavuşturulması olduğunu söylemişti kendi çıkarlarını düşünen Hırvatlar Türkiye’ye hak vererek yanında yer aldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.