Deşifre etti – 93 Times

Deşifre etti

Türkiye’de ekonomist geçinen isimlerden biri İslam Memiş dolar 20 tl olacak Altın 1450 tl olacak diye kuru sıkı atarak Ekonomiyi çökertmeye çalışan Ülkemizin ve Ak P’artinin altına dinamit döşeyen Memiş’in gerçekte kim olduğunu Habertürk genel yayın yönetmeni Fatih Altaylı ortaya çıkardı Fatih Altaylı köşe yazısının bir bölümünde altın ve dolar üzerine yaptığı yorumlarla bilinen İslam Memiş’i konu aldı. İslam Memiş’in bir ekonomi eğitimi olmadığını belirten Fatih Altaylı, “Kuyumcu deyin. Ayıp değil, utanılacak bir şey değil. Mesela ben gazeteciyim. Ekrana çıktığımda altıma “Medya uzmanı, medya yönetim ve iletişim uzmanı” yazmıyoruz değil mi dedi.

FATİH ALTAYLI: İSLAM MEMİŞ EKONOMİST FALAN DEĞİL
Habertürk yazarı Fatih Altaylı, “Son günlerde nereye baksam karşıma zaman zaman “Yatırım uzmanı” zaman da da “Altın ve Para Piyasaları Uzmanı” olarak aynı kişi çıkıyor. İslam Memiş. Doğrusu bu kadar ünlü olan bir ekonomi uzmanını merak ettim. Öğrendikçe şaşırdım. Memiş, aslında bir ekonomist falan değil. Bu alanda bir eğitimi de yok. Erzurum Atatürk Üniversitesi işletme bölümü mezunu büyük ihtimal bu bölümü de Açıktan okumuş sadece sınavlara girerek diploma almış Ancak akademi ile ilgisi yok. Bir menkul şirketler sahibi ya da yöneticisi de değil. Bankacılıkla da alakası yok. Kapalıçarşı dövizcisi falan hiç değil.” dedi.

Fatih Altaylı, “Uzman başlıklı yazısına şöyle devam etti:

“Peki ne iş mi yapıyor Kuyumcu…İstanbul’un Güngören ilçesinde kuyumcu dükkanı sahibi bir vatandaş Buna da itirazım yok. Olabilir Ama Allah aşkına “Yatırım uzmanı, para piyasası uzmanı” gibi başlıklarla tanıtmayın adamı Kuyumcu deyin olmayan ünvanları söyleyipte adamı itibarlı uzman göstermeyin dedi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.