Davutoglu pişman – 93 Times

Davutoglu pişman

Türkiye neler gördü neler verdiği sözü tutmayan siyasiler şunu yaparsam yüzüme tükürün diyen siyasiler size 2 anahtar vereceğim diyen siyasilerde gördü birde asla ihanet etmem diyen Davutoğlunu gördü Gelecek P’artisi lideri Ahmet Davutoğlu, AK P’artiye veda ederken yaptığı açıklamadan dolayı pişman olduğunu açıkladı. O sözlerinin her yerde karşısına çıkarıldığını belirten Davutoğlu, “Kol kırılır yen içinde kalır dediğimiz için bu durumlarla karşı karşıya kaldık dedi

AK P’ARTİYE ASLA İHANET ETMEM DEMİŞTİ

Başbakanlıktan ayrılırken ikide bir önümüze gelen o konuşmayı yapmazdım. Yapmakla hata ettiğimi şimdi kabul ediyorum.” dedi Davutoğlu, katıldığı bir canlı yayında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Davutoğlu, Ak P’artiden ayrılma süreciyle ilgili de konuştu. 22 Mayıs 2016 tarihinde Ak P’arti Kongresi ile Başbakanlık koltuğunu Binali Yıldırım’a devreden Davutoğlu, o gün yaptığı konuşmanın yıllardır kendisine karşı kullanıldığını söyledi.

“O KONUŞMAYI YAPMAKLA HATA ETTİM
Başbakanlığa veda ederken yaptığı o konuşmaya değinen Gelecek P’artisi lideri, “Kol kırılır yen içinde kalır dediğimiz için bu durumlarla karşı karşıya kaldık. Başbakanlıktan ayrılırken ikide bir önümüze gelen o konuşmayı yapmazdım. Yapmakla hata ettiğimi şimdi kabul ediyorum.

O gün tek düşüncem vardı aman devlet zarar görmesin, aman Ak P’arti zarar görmesin. Şimdi görüyorum ki benim iyi niyetle yaptığım o konuşma y’arayı dökmek gerekirken belki de şey yaptı. Tek tesellim doğabilecek bir krizin F’etocü veya başka unsurlar tarafından kullanılmasına yol açılabilirdi, onu engellemiş oldum. Ama en azından o dozda bir konuşma yapmazdım Çünkü her yerde karşıma çıkarıyorlar, sen öyle dedin böyle dedin diye.

İLKELERİMİZE ASLA İHANET ETMEYİZ DEMİŞTİ

Davutoğlu, AK P’arti kongresindeki veda konuşmasında şu ifadeleri kullanmıştı: “Bugün burada gerçekleştirdiğimiz kongrenin de bir vefa kongresi olmasını diliyorum. Ak sevdalılar için bu bir veda değil, vefa kongresi olmalıdır. Biz makamlara, mevkilere, koltuklara veda ederiz ama ahdimize, ilkelerimize asla veda etmeyiz, asla dönmeyiz, asla bırakmayız. Biliriz ki bu fani dünyaya veda edeceğiz, geriye milletimize verdiğimiz sözler kalacak. Allah bizleri vefa yolundan ayırmasın. Rabbim bu harekete, 14 yıl boyunca ülkeme hizmet etmeyi nasip etti. “Nefsimi ayaklar altına alırım, bir faninin terk etmeyeceği düşünülen her makamı elimin tersiyle iterim ama asla bu kutlu hareketteki hiçbir dava arkadaşımın kalbini kırmam dediğinden 4 5 sene sonra p’arti kurup rakip oldu

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.