Çökertecek hamle – 93 Times

Çökertecek hamle

Batılı Ülkeler Türkiye’ye z’arar vermek için P’kkyı besliyor bu yetmezmiş gibi f’etöyüde besliyorlar Türkiye’nin gelişmesini ve g’üçlenmesini engellemek için herşeyi yapıyorlar ülkemize bazı ülkeler gizli ambargolar uygularken bazı sözde Nato M’üttefiki ülkelerde açık açık ülkemize A’mbargo uyguluyor Türkiye’nin eline bu bağlamda çok önemli bir koz geçmiş durumda P’kkyı besleyen ülkelerin başında gelen bazı Ülkeler Nato’ya girmek istiyor

TÜRKİYE’DEN NATO’DA K’RİZ ÇIKARACAK HAMLE GELEBİLİR

Nato’nun en büyük ve en önemli üyelerinden biri olan Türkiye’nin, Finlandiya ve İsveç’in birliğe dahil olmak istemesini koz olarak kullanabilir. Ankara, Batı’nın Türkiye karşıtı h’amlelerini bir anda geri püskürtebilir.
R’usyanın, Nato’ya üye olacağını iddia ettiği Ukrayna’ya yönelik s’aldırısı devam ederken, Finlandiya ve İsveç de Nato’ya katılmak için harekete geçtiği açıklanmıştı Türkiye’nin NATO’daki veto hakkına işaret eden uzmanlar, Ankara’nın Batı’dan belli talep ve beklentileri olabileceğine işaret ediyor.

Özellikle terör örgütleri P’kk ve F’etoye verilen desteğin kesilmesi ile bu t’erör ö’rgütlerinin A’BD ve Avrupa’da faaliyetlerine son verilmesinin talep edilebileceğine dikkat çeken uzmanlar, Türkiye’nin veto kozunu kullanarak Kktc’nin tanınması, Avrupa Birliği üyeliği, Türkiye’ye yönelik tüm yaptırımların kaldırılması gibi konularda Batı’nın geri adım atmasını sağlayabileceğine işaret ediyor.

NATO sisteminde üye olmak isteyen ülke demokratik bir ülke ise ve herhangi bir sınır sorunu yoksa üye olabilir. Türkiye’nin veto etmesi veya pazarlık etmesi için meşru bir gerekçesi olması lazım. Türkiye’nin Finlandiya ve İsveç’in P’kk Y’pgye verdiği desteğini kesilmesini talep edebilir aksi takdirde Nato’da büyük bir k’riz çıkabilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.