Çıkış geldi – 93 Times

Çıkış geldi

Türkiye’nin kararlı adımları Ukrayna’da meyvesini vermeye başladı Ruslar peş peşe geri adımlar atarak Kiev’den çekilmeye başladılar ve anlaşma masasından bir sonuç çıkacağını artık dile getirmeye başladılar Reisi Cumhur Recep Tayyip Erdoğan Rus Ukrayna S’avaşında en çok emek sarfeden en çok görüşmeler gerçekleştiren lider oldu Ukrayna’nın Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Sergiy Kyslytsya, “Bizim Türkiye’yi sevmemizin birçok nedeni var. Dostluğumuzun çok müreffeh ve b’aşarılı bir geleceği olacağını düşünüyorum dedi

ERDOĞAN’DAN BAŞKASINA İNANMIYORUM ÇIKIŞI GELDİ

Aynı zamanda Kyslytsya, “Erdoğan dışında bu kadar çok kişisel zaman ve çaba ayırmaya istekli liderler olduğuna inanmıyorum” ifadelerini kullandı.

Reisi Cumhur Recep Tayyip Erdoğan’a arabuluculuk rolü nedeniyle teşekkür eden Ukrayna’nın Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Sergiy Kyslytsya, “Türkiye’den Türkiye’nin ulusal çıkarlarına ters düşecek hiçbir şey beklemeyiz ve özgür, b’arışçıl ve müreffeh bir Ukrayna Türkiye’nin ulusal çıkarına olur. Bizim Türkiye’yi sevmemizin birçok nedeni var. Dostluğumuzun çok müreffeh ve başarılı bir geleceği olacağını düşünüyorum” diye konuştu.

R’usyanın söylemlerinin aksine b’ombardımanın ve Rus r’oketlerinin Ukrayna’da sivil hedefleri vurmaya devam ettiğini belirten Kyslytsya, “Rusların geri çekilme dediği bana göre birliklerin yeniden konumlandırılması gibi görünüyor.” ifadesini kullandı R’usyanın g’üvenilirliğini yitirdiğini belirten Kyslytsya, Moskova’nın diplomatik çözüm istediğine inanmadığını söyledi.

Kyslytsya P’utin R’usyaya verdiği zararı hafifletmek istiyorsa, ki uzun yıllar a’cısını çekecek, müzakere masasında kendine çekidüzen vermeli ve c’iddi olmalı çünkü R’usya hiç şüphesiz Ukrayna’da yenilecek. Aksi takdirde ise küresel ölçekte izole edilmiş önemsenmeyen, bir ülke olacak ifadelerini kullandı Biz Türkiye’den ulusal çıkarlarına ters düşecek bişeyi istemeyiz Türkiye bizi desteklemeye devam etsin Erdoğana sonuna kadar g’üveniyoruz dedi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.