Cemil Çiçek – 93 Times

Cemil Çiçek

Çok uzun yıllar Ak partide önemli görevleri yerine getiren Meclis Başkanlığı Hükümet sözcülüğü ve bakanlıklar yapan Cemil Çiçek hala aktif olarak görev yapmaya devam ediyor Ak Partili Cemil Çiçek, Sabah gazetesi yazarı Yavuz Donat’a yaptığı değerlendirmede, “Toplumun dikiş noktalarına jilet atıyoruz. Çok tehlikeli dedi Uzun yıllar Ak Parti’de milletvekilliği, bakanlık ve şimdilerde Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyeliği görevinde bulunan Cemil Çiçek, siyasi tartışmalarla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

TOPLUMUN DİKİŞ NOKTALARINA JİLET ATIYORUZ ÇIKIŞI GELDİ..

Cemil Çiçek, Chp Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Alevi kimliği üzerinden yürütülen tartışmalarla ilgili “Toplumun dikiş noktalarına jilet atıyoruz. Çok tehlikeli.” dedi.

“Siyaseti ahlaktan soyutlayarak yapmak, toplumun birlik ve beraberliğine de, siyaset kurumuna da zarar verir. Ahlak çok önemli… Kendin için istediğini, başkası için de iste” diyen Cemil Çiçek, “Bunun aksi de söz konusu… Kendin için istemediğini, başkası için de isteme. Bu tanım doğruysa… Ki bu bir hadis… Bu görüşü hiçe sayarsak, işimiz zor. Üzüntüyle görüyor ve söylüyorum ki, elimizden de, dilimizden de zarar gelen bir süreci yaşıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Sabah yazarı Yavuz Donat’a konuşan ve Chp Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Alevi kimliğiyle ilgili tartışmalara değinen Cemil Çiçek “Toplumun dikiş noktalarına jilet atıyoruz Çok tehlikeli. Etnik siyaset… Mezhepsel siyaset Birbirimize bu yoldan hakaret Sonunda ülkenin birlik, beraberlik, kardeşliğine büyük zararlar verir. Bunu görememek, siyasi körlüğün ta kendisidir.” diyerek eleştiride bulundu bu tartışmaların Türkiye’yi çok farklı noktalara götürmesinden endişe ettiğini dile getirdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.