Bize seslendi – 93 Times

Bize seslendi

Ülkemiz sanayi alanında gösterdiği gelişmeleri A’skeri alanda da gösterdi ve çok önemli projelere bir bir imza attı özellikle insansız hava araçları konusunda dünya da parmakla gösterilen ülkelerden biri olduk hem özel sektör hemde devlete ait olan firmalar ile çok önemli insansız hava araçları yaptık artık Avrupa Ülkeleri kendilerini k’orumamızı istemeye başladılar Letonya S’avunma Bakanı Artis Pabriks, “Türkiye altı aylığına B’ayraktar insansız araçları ülkemize konuşlandırırsa çok memnun oluruz” dedi.

TÜRKİYE ÜLKEMİZE S’İHA ÜSSÜ KURSUN

Letonya’nın S’avunma Bakanı Artis Pabriks, katıldığı Antalya Diplomasi Forumu’nda soruları yanıtladı

Türkiye ile B’ayraktar tedariğiyle ilgili g’örüşmelerin halen daha devam ettiğini kaydeden Pabriks, “Henüz insansız hava araçları alım anlaşmasını imzalamış değiliz. Bu ilgisiz olduğumuz manasına gelmiyor zira Türkiye’nin ürettiği pek çok endüstriyel ürünle ilgileniyoruz. Elbette bütçemizi de dikkate almamız gerekiyor. B’ayraktarları kendi semalarımızda test etmek istiyoruz. Şu anda S’avunma Bakanlığı ile bunu konuşuyoruz. Yani hayır, almayacağız demiyorum ama gidip de yarın bu sistemi alıyoruz diyemem. İlgiliyiz ve bu sistemleri test etmek istiyoruz” dedi.

B’AYRAKTARLAR ÜLKEMİZE KONUŞLANDIRIRLARSA MEMNUN OLURUZ”

“Gelecekte Türkiye’den ne bekledikleri” sorusuna ise, “Türkiye’ye gelince ise Nato içerisinde öncelikle kendilerinden s’iyasi destek bekliyoruz. Zira bahsettiğin üzere bazen Nato ve Avrupa Birliği içerisindeki tartışmalarda ayrı düşebiliyoruz. Kendimizi bu tartışmalarla tutsak etmemeliyiz. İlkbaharda S’avunma Bakanı Akar’ın Letonya’yı ziyaret etmesini bekliyoruz ve kendisi görmekten son derece memnun oluruz. Türkiye birkaç aylığına Letonya’ya B’ayraktar konuşlandırırsa çok çok memnun oluruz dedi Ruslardan k’orkan Letonyalılar Türkiye’den kendilerine s’iha üssü kurmalarını istedi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.