Birbirine girdiler – 93 Times

Birbirine girdiler

Chp’de kazan resmen kaynıyor İmamoğlu adaylık için bastırıyor Kılıçdaroğlu ise koltuğa yapıştı asla bırakmıyor ekonomi yüzünden kendisinin bu s’eçimlerde kazanacağını düşünüyor eğer İmamoğlu aday olursa 2. bir Muharrem İnce v’akasının yaşanmasından kaybetmeleri halinde Chp genel başkanlık koltuğunu kaybetmekten korkuyor Chp’de İmamoğlu ile Kılıçdaroğlu arasındaki adaylık yarışı kızışıyor. İki isimden karşılıklı restler geldi. Gazeteci Mahmut Övür, “Otel odasında İmamoğlu ile g’ergin anlar” başlıklı yazısında dikkat çeken değerlendirmelerde bulundu

OTEL ODASINDA ÇOK GERGİN ANLAR YAŞANDI

Chp’de adaylık tartışması, p’arti içindeki çatlağı derinleştirdi. Anketlerde adı geçen Ekrem İmamoğlu’yla CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan karşılıklı açıklamalar geldi Yazar Mahmut Övür, İmamoğlu ile Kılıçdaroğlu arasındaki adaylık yarışıyla, “Otel odasında İmamoğlu ile gergin anlar” başlıklı yazısında şu değerlendirmeleri yaptı:

Önce İmamoğlu herkesi şaşırtan bir açıklama yaptı: “Ekrem İmamoğlu burada kendini taca ya da auta atmıyor Birileri farklı yorumlasa da sözün hedefindeki kişi Chp Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ydu ve ilk cevap da ondan geldi:

“Ya bana katılın ya da önümden çekilin.”

Onun da kimi kastettiği çok açıktı: İmamoğlu ve p’arti içindeki Ekremciler P’arti içi derken de öyle sıradan p’artililer değil, bizzat yardımcıları, milletvekilleri ve P’arti Meclisi içindeki “Kılıçdaroğlu kazanamaz” diyenler.

İmamoğlu paraları akıttıkça o sayılar giderek artıyor. Rüzgâra göre yön değiştirenlerin sayısı da hiç az değil. Grup ve MYK’dan Engin Özkoç ve Veli Ağbaba gibi birkaç isimden başka Kılıçdaroğlu’nun çevresinde kimse yok. P’arti içinde adı ç’akma Pavarotti”ye çıkan Özgür Özel ise açık açık A’dayımız genel başkan” diyemediği gibi açık açık genel başkanlık peşinde koşuyor.

Kılıçdaroğlu’nu asıl çılgına döndüren bu tablo… Kendi eliyle Beylikdüzü’nden çıkarıp aday yaptığı kişi şimdi onun önüne çıkıyor. Bu yüzden sertleşti ve sadece iktidara karşı değil, p’arti içine yönelik de k’avgayı yükselteceğinin işaretini verdi. İlk kavga edeceği kişi de İmamoğlu… Onun ilk adımını da dün attı. Dün normalde saat 10.00’da İstanbul Chp İl’in bir toplantısı vardı. Kılıçdaroğlu, saat 09.00’da kaldığı lüks otelin odasına İmamoğlu’nu çağırdı ve izlenimlere göre 1 saat 5 dakika süren gergin bir görüşme yaptı. G’erginlik de İmamoğlu’nun gelirken ve çıkarken yüzünden okunuyordu Şimdi herkes o toplantı sonrası İmamoğlu’nun ne tepki vereceğini bekliyor. Karadeniz gezisinin seyri, bu açıdan bir işaret olacak bakalım adaylık duellosunu kim kazanacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.