Ayrılık kararı – 93 Times

Ayrılık kararı

Birbirine hiç benzemeyen dışarıdan da H’dpnin desteklediği 6 p’artide yeni seçim yasaları ile birlikte ayrılıklar olacak gibi duruyor yeni seçim kanunu ile birlikte baraj %7 rakamına düştü 6’lı ittifaktan ayrılış mesajı veren Saadet P’artisi Lideri Karamollaoğlu, yeni Seçim K’anunu ile 3. bir ittifak kurulabileceğini söyledi.
Türkiye’de s’iyasi p’artilerin s’eçim hazırlıkları sürüyor Saadet aldığı yoğun eleştirilerden sonra Chp’nin kuyruğuna takılmaktan vazgeçmiş gibi görünüyor

KARAMOLLAOĞLU 3. BİR İTTİFAK GELEBİLİR DEDİ

2023 s’eçimlerine geri sayım başlarken konuyla ilgili Chp ve İp’ten Saadet P’artisi dışında kurdukları Millet İttifakı’nın genişletilmesi için Demokrat, Deva, ve Gelecek P’artisi liderleriyle birlikte hareket etme kararı almıştı Ancak geçtiğimiz günlerde yasalaşan yeni S’eçim Kanunu ile 6’lı ittifak arasında dağılma mesajları gelmeye başladı Konuyla ilgili ilk sinyal, bugün Saadet P’artisi Lideri Temel Karamollaoğlu’ndan geldi.

“İlle de birlikte hareket edeceğiz diye bir şey yok”
“Şu anda şartlar değişti. S’eçim k’anunu ile birlikte görüşlerimiz de değişti. 6’lı masa aslında m’uhalefetin diyalog ortamını oluşturuyor. İlle de her noktada birlikte h’areket etme mecburiyeti yok.

“Yeni k’anunla bu zaten ortadan kalktı”
Zaten bu durum da çıkan kanunla ortadan kalkmış oldu. 6’lı masanın olması, meselelerin birlikte yürütülmesine fırsat veriyor. Bunun faydalı olacağını düşünüyorum.

“3. bir ittifak olabilir”
Ama üçüncü ittifak, yeni s’eçim kanunundan dolayı olabilir. Tek tek de girilirse, 3 p’artinin aldıkları oyu birlikte oldukları takdirde üst üste koysanız daha büyük çoğunluk elde edersiniz. Milletvekili çıkarma ihtimali artar. Veya böyle bir ortam oluştuğu takdirde bu bir yeni katılıma vesile olabilir diyerek Chp ve İp’i resmen ş’ok edecek bir açıklamaya imza atmış oldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.