Anlaşma iptal – 93 Times

Anlaşma iptal

Türkiye’nin büyümesini ve gelişimini durdurmak için birçok ülke Yunanistanı destekliyor onlara ikinci el s’ilahları ucuza veriyor borçlarını siliyor Yunanları güçlendirmek için ellerinden gelen herşeyi yapıyorlar bunu bilen şımarık Yunanistan ise Türkiye’ye kafa tutuyor her fırsatta ülkemizi Amerika Birleşik Devletlerine ve Avrupa Birliğine şikayet ediyor Reisi Cumhur Erdoğan, “Biz, Yunanistan’la Yüksek Düzeyli Stratejik Konsey Anlaşmamızı bozduk. İkide bir uçaklarınla kalk bize gösteri yap. Sonra başla ağlayıp sızlamaya. Türkiye ile dans etmeye kalkma. Yorulur yolda kalırsın” dedi.

ERDOĞAN RESTİ ÇEKTİ ANLAŞMADAN ÇEKİLDİK DEDİ

Başkan Erdoğan, partisinin grup toplantısında şu ifadelerle İsveç, Finlandiya ve Yunanistan’a tepki gösterdi Bölgemiz üzerinden yapılan her hesabı bozuyoruz. Ukrayna krizi sonrası NATO’nun kapısına dayandılar. Tekrar ediyorum; İsveç ve Finlandiya’nın Nato üyelik başvurusuna t’erör ö’rgütü P’kkya verdikleri destek sebebiyle karşı olduğumuzu ilan ettik. Nato bir güvenlik kuruluşudur P’kkya destek kuruluşu değildir.

YUNANİSTAN İLE ANLAŞMAMIZI BOZDUK

Yunanistan’da Amerika Birleşik Devletlerine üslerinin kurulmasına imkan hazırladı mı? Hazırladı. Yunanistan’la anlaşmamız vardı, dün Dışişleri Bakanıma da söyledim. Yüksek Düzeylik Stratejik Konsey Anlaşmamızı bozduk Yunanistan’la. Şahsiyetli dış politikadan yanayız. İkide bir uçaklarınla kalk bize gösteri yap. Ya ne yapıyorsun sen, kendine gel. Tarihten hiç ders almıyor musun? Sonra başlıyorsun ağlayıp sızlamaya. Türkiye ile dans etmeye kalkma. Yorulur yolda kalırsın. Bunlarla artık ikili görüşmeleri yapmıyoruz. Bu Yunanistan maalesef yola gelmeyecek bundan sonra anladıkları dilden konuşacağız açıklamalarında bulundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.