Ambargo için – 93 Times

Ambargo için

Türkiye çok önemli kozları eline geçirdi Avrupa’da P’kkyı besleyen Ülkeler Türkiye’nin kucağına düşmüş durumda Rusların Ukrayna’yı i’şgal etmesi ile birlikte ne yapacağını şaşıran bazı Avrupa Ülkeleri Nato’ya girmek için Türkiye’nin icazetine ihtiyaç duyuyor P’kknın hamisi konumunda bulunan İsveç, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Nato üyeliği konusunda yaptığı açıklamalar sonrasında Türkiye’yi t’ehdit etmeye kalktı. İsveç Parlamentosu, Avrupa Birliğinin Türkiye’ye ambargo uygulaması için baskı yapacağını duyurdu.

İSVEÇ TÜRKİYE’YE AMBARGO UYGULATACAKMIŞ

Daha önce Yunanistan’ın denediği ve başarılı olamadığı Türkiye’ye Ambargo konusunu bu kez kuyruğu sıkışan İsveç dile getirmeye başladı

Reisi Cumhur Erdoğan, Finlandiya ve İsveç’in P’kk sevici rolü nedeniyle üyeliği konusunda olumsuz kanaat getirdiklerini açıklamıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözleri başta İskandinav medyası olmak üzere dünyada geniş yankı uyandırdı.
Erdoğan’ın sözlerine İsveç’ten ilk tepki parlamento kanadından geldi. İsveç Parlamentosu Türkiye’ye karşı Avrupa Birliği nezdinde ambargo uygulanması için harekete geçileceğini duyurdu.

İSVEÇ’TEN K’ÜSTAH AMBARGO T’EHDİDİ

İsveç parlamentosu Reisi Cumhur Erdoğan’ın sözlerinin ardından yaptığı açıklamada, İsveç’in Pazartesi günkü AB dışişleri bakanları toplantısında Türkiye’ye Avrupa Birliği nezdinde s’ilah a’mbargosu uygulanması için faaliyet yürütüleceğini duyurdu.

P’KK SEVİCİ İSVEÇ

İsveç, Nato üyeliğine karşı çıkan Türkiye’nin olumsuz kanaatini s’iyasi bir temele dayandırmaya çalışırken, Stockholm h’ükümetinin P’kkya uzun yıllardır kucak açması, destek vermesi, t’erörle iltisaklı yapılara onay vermesi “Batı demokrasilerindeki” iki yüzlü tavrını açıkça ortaya koyuyor. T’erör ö’rgütünün elebaşlarından çok sayıda isim İsveç’te adeta “ev sahibi” gibi ağırlanırken, İsveç bu gerçeği saklamaktan çekinmiyor, s’avunmaktan da geri durmuyordu Rusların i’şgal girişimi yüzünden tir tir titreyen İsveç resmen Türkiye’nin kucağına düştü Türkiye bu kozu çok iyi kullanmalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.