Alman bakan – 93 Times

Alman bakan

Türkiye ile ekonomik olarak çok iyi ilişkileri olan fakat Türkiye d’üşmanlarına da kol kanat geren f’etocüleri besleyen P’kklılara destek veren Almanya’dan sürpriz bir Türkiye açıklaması geldi Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock, Pakistan, Yunanistan ve Türkiye ziyareti öncesi yaptığı açıklamada, Türkiye’nin Almanya için vazgeçilmez bir ortak olduğunu belirterek, Almanya’da milyonlarca kişinin kalbinin Almanya ve Türkiye için attığını ifade etti

ALMAN DIŞİŞLERİ BAKANI TÜRKİYE’YE GELİYOR

Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock, Pakistan, Yunanistan ve Türkiye ziyareti öncesi yaptığı açıklamada, Türkiye’nin Almanya için vazgeçilmez bir ortak olduğunu belirterek, Almanya’da milyonlarca kişinin kalbinin Almanya ve Türkiye için attığını ifade etti.

Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock, bugün başlayacak olan ve 10 Haziran’a kadar sürecek Pakistan, Yunanistan ve Türkiye’yi kapsayan ziyaretleri öncesinde yazılı açıklama yaptı. Baerbock, “Türkiye’ye yapacağım ziyaret farklılar oluşturuyor. Başka hiç bir ülke ile olmayan farklı bağların bulunduğu Türkiye vazgeçilmez ortağımızdır. Almanya’da milyonlarca kalp Almanya ve Türkiye için atıyor. Bana göre bu çift kalp atışı, çifte güç anlamına geliyor” ifadelerini kullandı.

Finlandiya ve İsveç’in Nato başvurusu
Baerbock, “Türkiye ziyaretimde her yakın ilişkide olduğu gibi, Türk dostlarımızla açıkça NATO’nun önemi ve Finlandiya ve İsveç’in kabulü yoluyla NATO’nun daha da güçlendirilmesi ele alacağız” dedi.

“İnsanlara umut veren Türkiye
Baerbock ayrıca, “İnsanlara umut veren Türkiye’nin arabuluculuğu başta olmak üzere, Türkiye’de ifade özgürlüğü, insan hakları, Avrupa Konseyi üyesi olarak yükümlülüklerin yerine getirilmesi gibi birçok konuyu görüşeceği” ifadelerini kullandı Almanlar Türkiyeden İsveç ve Finlandiya konusunda yumuşamasını ve orta yolun bulunmasını isteyeceği dile getirildi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.