Aliyev’den tepki – 93 Times

Aliyev’den tepki

Dost ve kardeş ülkemiz Azerbaycan Türkiye’yi her alanda s’avunmaya devam ediyor geçen sene k’arabağda tam 44 gün süren s’avaşı büyük bir üstünlükle Azerbaycan kazanmıştı Türkiye’nin verdiği d’estek bu s’avaşın kazanılmasında çok önemli bir yer tuttu Türkiye’den alınan insansız hava araçlarını batılı ülkeler ö’lüm s’ilahı diye adlandırıyordu A’BD ve Avrupa’dan Türkiye üretimi B’ayraktara övgüler gelirken; Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Türk insansız hava araçlarına karşı Avrupa’nın sergilediği ikiyüzlü tutuma t’epki gösterdi.

BATILI ÜLKELER BU KONUDA ÇOK İKİYÜZLÜ

Rusların Ukrayna’ya karşı başlattığı h’arekatta B’ayraktar insansız hava araçları d’irenişin sembolü oldu. Ukrayna’da yerel halk, B’ayraktar için şarkılar yazmaya başlarken, evcil hayvanlarına Türk yapımı insansız hava aracının adını verenler dahi oldu.

B’IDENA B’AYRAKTAR MEKTUBU

Geçtiğimiz günlerde A’BD Temsilciler Meclisi üyeleri B’idena gönderdikleri mektupta, Ukrayna’ya B’ayraktar ve benzeri gelişmiş insansız hava araçları temin edilmesi gerektiğini belirtmiş b’ayraktarlar Rus tedarik hatlarını sekteye uğratılmasına ve kuşatma t’aktiklerini b’ozmasına imkan verecektir” ifadelerini kullanmıştı Öte yandan İngiltere Başbakanı Boris Johnson da geçtiğimiz hafta, Nato ve G7 toplantılarının ardından düzenlediği basın toplantısında B’ayraktara övgülerde bulunmuştu.

Türk insansız hava araçları dünya çapında adından söz ettirmeye devam ederken Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Avrupa’nın B’ayraktarlara yönelik iki yüzlü tutumunu s’ert sözlerle eleştirdi.

ALİYEV BU ÇİFTE STANDARTTIR

Rus Ukrayna s’avaşında olduğu gibi İkinci K’arabağ S’avaşında da önemli rol oynayan Türk insansız hava araçları dikkat çeken Aliyev şu ifadeleri kullandı Biz topraklarımızı i’şgalden kurtarırken kullandığımızda ö’lüm s’ilahı diyorlardı, Ukrayna kullanınca melek demeye başladılar, bu tam bir çifte standart ve iki yüzlülüktür ifadelerini kullandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.