Ağbaba açıkladı – 93 Times

Ağbaba açıkladı

Türkiye artık yavaş yavaş seçim atmosferine girmeye başladı 2023 seçimlerine yalnızca 1 yıl kaldı Millet İttifakı’ndan adaylık karmaşası sürerken, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Chp’nin cumhurbaşkanı adayının ismini verdi Chp Bursa İl Başkanlığı’na geçen Veli Ağbaba, burada düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunduktan sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı.

ADAYIMIZ KESİNLİKLE KILIÇDAROĞLU DEDİ

Cumhurbaşkanlığı adaylığı tartışmalarına değinen Veli Ağbaba, “Bursa’dan söyleyelim. Bizim adayımız 6’lı masayı kuran Kemal Kılıçdaroğlu’dur” diyerek Chp’nin Cumhurbaşkanı adayının Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu açıkladı.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun Alevi olması adaylığını etkiler mi?
Konuyla ilgili bir açıklama da Mak Danışmanlık’ın sahibi Mehmet Ali Kulat’tan geldi Gazeteci İsmail Saymaz’a konuşan Mehmet Ali Kulat, yapılan anketler doğrultusunda şunları söyledi: “Önümüzdeki seçimde, adayın Alevi olması kayda değer negatif bir sonuç doğurmaz dedi

Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili devam eden tartışmalara Amberin Zaman da katıldı.

Amberin Zaman, yıllar önce Habertürk için Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı röportajı Twitter hesabından açıklayarak şunları söyledi: “Din mezhep üzerinden yıpratmak istediğiniz ⁦ Kemal Kılıçdaroğlu⁩ kimliğinden asla hicap duymadı.”

“Evet, Alevi’yim..”
Amberin Zaman’ın paylaştığı röportajda Kemal Kılıçdaroğlu, şunları söylüyordu Evet Alevi’yim, bu ne zamandan beri suç sayılıyor bu ülkede. ‘Hakkınızı helal edin’ diyen biri, başkasının inancını sorgulamaz demişti bakalım 2023 seçimlerinde Kılıçdaroğluna kimler oy verecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.