Aday çıkışı – 93 Times

Aday çıkışı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu son kozlarını oynamaya başladı İstanbula hizmet etmek yerine Cumhurbaşkanlığı adaylığı için çalışan İmamoğluna Chp kapılarını kapatınca yeni hamleler yapmaya başladı CHP’liler tarafından s’iyasi kızağa çekilmesinin ardından Kılıçdaroğlu ile arasındaki s’avaş ayyuka çıktı. İmamoğlu’nun ise iyi P’arti’ye geçerek aday olabileceği iddiaları kuvvetlenmeye başladı her yolu deneyen İmamoğlu gözünü iyice kararttı

İYİ P’ARTİDEN ADAY OLMAK İÇİN ÇABALIYOR

Chp’de Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda Ekrem İmamoğlu ve Kemal Kılıçdaroğlu arasındaki soğuk s’avaş gün yüzüne çıkarken, İmamoğlu’nun olası yeni hamlesiyle ilgili b’omba iddialar gündeme geldi. Ülke TV Genel Yayın Yönetmeni ve Yenişafak Yazarı Hasan Öztürk, konuyla ilgili çarpıcı detayları köşe yazısında aktardı.

İşte gündemi sallayan gibi düşecek o köşe yazısı:

2021’in son aylarında İstanbul’da Ak P’artili bir belediye başkanı ile kahvaltıda buluşmuştuk. Kahvaltıya sadece 5 dakika geç kalmıştım. Ne yalan söyleyeyim önemli bir haberi de 5 dakika ile atladığımı fark ettiğimde epeyce üzülmüştüm.

Biz kahvaltı salonuna girmeden hemen önce, masadaki bazı gazeteciler ve belediye başkanı, İstanbul’un belediye başkanının Chp’den istifa etme ihtimalini konuşmuşlar. Ak P’artili belediye başkanı da son noktayı koymuş; “CHP’den istifa edip İyi P’artiden Cumhurbaşkanı adaylığını ilan edebileceğine i’lişkin duyumlar bize de ulaştı Ben kahvaltı masasına oturduğumda konu çoktan geçmişti Ama kulağıma geldiği kadarı bile yetti.

İSTANBUL’UN BELEDİYE BAŞKANI, ROTAYI İYİ P’ARTİ’YE KIRDIĞI İÇİN Mİ SAF DIŞI BIRAKILDI

6 ay kadar önce, İBB’nin bir töreninden sonra yaşananlarla ilgili dün Mehmet Acet Yeni Şafak’taki köşesinde bir ayrıntıyı paylaştı Millet İttifakı’nın iki lokomotif partisi Chp ve İp’in genel başkanlarının katıldığı tören sonrası, İyi P’arti lideri Akşener’in yayınında bulunduğu ama Kılıçdaroğlu’nun oralı olmadığını hatırlattı.

Sonrasında İstanbul’un belediye başkanını talimatıyla, danışmanın yaptığı şu tviti de hatırlattı Avrupa’nın en büyük, Türkiye’nin ilk katı atık yakma tesisinin açılışını paylaşma nezaketi gösteren İYİ P’arti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener’e teşekkür ederiz Bu bilgileri teyit eden bir başka yazar ise Turgay Güler oldu.

Güler dün Akşam gazetesindeki köşesinde, İstanbul’un belediye başkanını yerden yere vuran CHP medyasının tavrını irdelerken şunları söylüyor Görünen o ki bu sorun daha da derinleşecek.

Kemal Bey farkındaymış Şimdi sıkı durun Meral Hanım ‘istemiyorsanız biz alalım’ demiş. Belgem yok ispatlayamam. Lakin Chp’li yazar çizerin dilinde. Mümkün mü peki

Mümkün! Bu iki yazar arkadaşımızın kesiştiği noktanın altını çizmekte fayda var Yaklaşık 7 ay önce kahvaltı sofrasında konuşulan konu bugünlerde ete kemiğe bürünüyor görünüyor Yani, o günlerde başlayan Chp içindeki cumhurbaşkanı adaylığı kavgası, Kılıçdaroğlu’nun “Ya benimle yürüyün ya da yolumdan çekilin” dediğinde ayyuka çıkmıştı İstanbul’un belediye başkanı soluğu Karadeniz’de alınca p’atladı Kemal Bey’in dostları düne kadar toz kondurmadıkları İstanbul’un belediye başkanını yerden yere vurdu öyle görünüyorki artık Chp’de sular durulmayacak İmamoğlu kendini aday yaptırmak için gerekirse Chp’den ayrılarak İyi P’artiye geçecek vede Seçimlere Başkan Erdoğan’ın karşısına ilk turda Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte 3. bir aday olarak çıkabilecek..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.