Adanada oldu – 93 Times

Adanada oldu

Türkiye’yi üzen olay Adana’da gerçekleşti  neden böyle şeylerin olduğu ise tam bir muamma Adana ilimizden yürekleri sızlatan bir olay meydana geldi 30 yaşındaki Nurcan Kaymaz  3 çocuğunu çalıştığı kebapçıya bırakıp çok acil olarak Mersin’e gidiyorum. Sizi 1 hafta sonra alacağım” diyerek ortadan kayboldu. İş yeri sahibi Murat Gündoğdu, durumu polise bildirirken baba Sabahattin Darende’nin, çocuklarını teslim almak istemediği öğrenildi. Bunun üzerine yetkililer, 3 çocuğu da yurda yerleştirdi.

ANNE ÇOCUKLARI BIRAKIP ORTADAN KAYBOLDU

Seyhan ilçesi Dumlupınar Mahallesi’nde oturan Nurcan Kaymaz ile Sabahattin Darende (32) çifti, 6 yıl önce boşandı. Çiftin bu evlilikten dünyaya gelen Doğa (12), Yasin (10) ve Elif (7) isimli çocuklarının velayeti anne Nurcan Kaymaz’a verildi. Kaymaz, bir Restorantta çalışarak çocuklarını tek başına büyüttü.

Dün öğle saatlerinde Obalar Caddesi’ndeki kebapçıya gelen Kaymaz, çocuklarını bırakıp, “Mersin’e gidiyorum. Sizi 10 gün sonra alacağım” dedi. Kaymaz, iş yeri sahibi Şaban Erkek’e ise “Çocuklarıma iyi bak, babaları gelip alacak” dedi.

POLİS, AİLEYE ULAŞAMADI

Kebapçı Şaban Erkek, çocukların babası Sabahattin Darende’yi arayıp ulaşamayınca, polise ihbarda bulundu. İş yerine gelen Çocuk Şube Müdürlüğü ekipleri de çocukların ailesine ulaşamadı. Polis, ağlayan çocukları sakinleştirmeye çalıştı. Korumaya alınan çocuklar, emniyete götürülmek üzere polis aracına bindirilirken de ağladı.

BABALARININ ALACAĞINI SÖYLEDİ’

Şaban Erkek, “Çocukların anne ve babaları ayrılmış. Çocuklar annelerinde kalıyor. Bugün çantalarıyla birlikte getirip benim yanıma bıraktı. Çocukları babalarının alacağını söyleyip gitti ancak telefonuna ulaşamadım.

Ben de polise haber verdim. Anneleri daha önce yanımda çalışıyordu, onu da aradım, ulaşamadım. Mersin’e gideceğini söyledi” diye konuştu.

BABALARI KABUL ETMEDİ, YURDA YERLEŞTİRİLDİLER

Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü harekete geçti. Görevliler, 3 çocuğun babası Sabahattin Darende’ye (32) ulaştı. Baba Sabahattin Darende, çocuklarını teslim almak istemedi. Bunun üzerine yetkililer, 3 çocuğu da yurda yerleştirdi. Anne Nurcan Kaymaz’a ise hala ulaşılamadığı kaydedildi 3 çocuk Anne ve baba sevgisinden yoksun büyümek zorunda kalacak çok üzücü bir durum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.