Abd çıkışı – 93 Times

Abd çıkışı

Türkiyedeki en eski gazetecilerden ve haber spikerlerinden biri olan Usta isimlerden Hulki Cevizoğlu çok önemli açıklamalarını peş peşe sıraladı Türkiye ile Yunanistan arasındaki gerilime Amerika Birleşik Devletlerinin bilinçli olarak zemin hazırladığını ve amaçlarının 15 Temmuz hain d’arbe kalkışmasında yapamadıkları yarım bırakmak zorunda kaldıkları işleri şimdi yaparak iktidarı değiştirmek olduğunu söyledi.

AMAÇLARI HÜKÜMETİ DEVİRMEK

Yunanistan’ın Türkiye’yi hedef alan provokatif adımlarına ilişkin geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapan Reisi Cumhur Recep Tayyip Erdoğan Yunanistan’ı, tıpkı bir asır önce olduğu gibi pişmanlıkla sonuçlanacak hayallerden, söylemlerden ve eylemlerden uzak durması, aklını başına alması konusunda tekrar ikaz ediyoruz” diyerek uyarmıştı. Gelişmeler sonrası iki ülke arasında tansiyon daha da yükselmişti.

Yunanistan ile yaşanan gerilime ilişkin Cnn Türk canlı yayınında açıklamalarda bulunan Hulki Cevizoğlu, oldukça çarpıcı ifadeler kullandı.

BİRLEŞİK DEVLETLERİN AMACI TÜRKİYE’DE İKTİDAR DEĞİŞİKLİĞİ YAPMAK

Birleşik Devletlerin Atina ile Ankara arasında bir gerilim çıkararak, Türkiye’de iktidar değişikliği yapmayı amaçladığını söyleyen Cevizoğlu, “Amaç 15 Temmuz’da yapamadıklarını şimdi yapmak. Muhalefetten birileri armut piş ağzıma düş diye armut ağacının altında kuş yavrusu gibi bekliyor.” dedi.

MUHALEFET DE ARMUT PİŞ AĞZIMA DÜŞ DİYE BEKLİYOR

“Amaçları Türkiye’nin başını kaldırmaması, ‘Başını yukarıdan bastıracağız, dediğimizi yapsın’ istiyorlar. Nato’nun içerisinde bir mobbing var Türkiye’ye karşı. Türkiye, ‘Ben çıkıyorum derse’ Nato mahvolur Peki neden sürekli Türkiye’yi taciz ediyorsunuz? Adalara asker çıkarttınız, sözlü tacizlerde bulundunuz yıllarca Peki bunu yapmalarının nedeni ne? Kanaatim şu Türkiye’nin iç politikasına yönelik bir o’perasyon seziyorum ABD’nin bu tavrında. 15 Temmuz’da götüremediği iktidarı şimdi dışarıdan götürmeye çalışıyor çıkışında bulundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.