400 leri – 93 Times

400 leri

Chp ve 6’lı masa başa geldiklerinde herşeyi satmayı vadediyor hiçbir şey üreteceklerinin vaadinde bulunmayan Chp’liler anca satacaz yıkacaz geri verecez diyerek halkın gözünde nasıl olduklarını bir kez daha gösteriyorlar Chp Geneş Başkanı olan tek başarısı Genel Başkanlık koltuğunu kimseye kaptırmamak olan Gelecek sene seçimlerde Cumhurbaşkanı olma hayalleri kuran Kemal Kılıçdaroğlu, Ruslardan S400 hava s’avunma sistemi alımını “Kime karşı kullanacağız” diyerek eleştirdi.

NATO HARİCİNDE S’İLAH ALINMASINI ELEŞTİRDİ

Amerika’nın Türkiye’ye hava s’avunma sistemi vermediğini unutan Kılıçdaroğlu, Nato’ya işaret ederek, “Siz ittifakın dışında farklı bir s’avunma sanayine girerseniz o zaman sorun çıkar, çıkıyor” ifadelerini kullandı.

Chp Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kendi ofisinde bir grup gazetecinin sorularını yanıtladı. Gündeme dair açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, İngiltere merkezli yayın kuruluşu olan Bbc Türkçe muhabirinin sorduğu S400 alımı sorusuna, “Kime karşı kullanacağız” diyerek cevap verdi.

‘İTTİFAK DISIŞINDA FARKLI BİR S’AVUNMA SANAYİNE GİRERSENİZ

Kılıçdaroğlu şunları söyledi: “Siz devlet olarak bir ittifak içinde yer alıyorsanız o ittifakın öngördüğü kuralları, ben de kendi ülkemde uygulayacağım diye imza atmışsanız, yani söz vermişseniz, devletin namusu olarak söz vermişseniz o ittifakın dışında farklı arayışlara girmek doğru değildir. Etik olarak değildir.

Siz Nato ittifakı içindesiniz gayet güzel, s’avunma sanayimizi de bunun üzerine inşa etmişsiniz gayet güzel, neyse toplantılar Nato toplantıları yapılır vs o toplantılara katılırsınız, toplantıda oy kararları oy birliği ile alınır vs siz ittifakın dışında farklı bir s’avunma sanayine girerseniz o zaman sorun çıkar, çıkıyor.

KİME KARŞI KULLANACAKSINIZ
Nitekim gittiler S400 aldılar. Şu soruyu sordum, kime karşı kullanacaksınız? Yunanistan’a karşı mı kullanacaksınız? Nato ittifakı içinde Yunanistan onlara karşı kullanamazsınız cümlelerini sarfetti İktidara geldiklerinde ise S400 leri geri iade edeceklerini dile getirdi

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.